Рослини та квіти

У мене гібіскус цвіте навіть взимку-розповім, як потрібно за ним доглядати, щоб цвітіння не припинялося

Китайська троянда, або по-науковому “гібіскус” росте у мене вже давно. Цвіте він великими червоними квітами. Подруги завжди дивуються, чому він не перестає це робити навіть взимку.

А мені здається, все досить просто. Потрібно бути уважною до своєї рослини, враховувати його переваги в залежності від пори року. Гібіскус родом з тропіків, тому логічно, що він любить тепло, світло і вологість.

Однак прямі сонячні промені можуть обпалити листя. Така ситуація може виникнути влітку. Взимку ж сонечка не так багато, тому китайська троянда потребує того, щоб її поставили на південне вікно.

У мене, звичайно, такий великий квітка не поміщається на підвіконня, а просто стоїть біля південного вікна. Природний перехід від літньої спеки до прохолодної осені призводить до появи бутонів. Так що не варто переживати, що взимку гібіскус не буде цвісти через відсутність спеки.

Як і практично у всіх кімнатних рослин, у гібіскуса знижують частоту поливу взимку. Я поливаю раз в п’ять-сім днів. Дуже важливо, щоб вода була відстояна і тепла.

Взимку особливо згубний надмірний полив, це може привести до загнивання коренів. Можна визначити, що прийшов час для поливу по верхньому шару грунту – він повинен просохнути на два – три сантиметри. Також після поливу я рихлю грунт, щоб вона була пухка.

Якщо подивитися уважно на листочки, можна помітити на них пил. Тому обов’язково потрібно їх або протирати або обприскувати. Добре також влаштовувати китайської троянді теплий душ.

Цей варіант підходить, якщо рослина ще не дуже більше, і не викликає труднощі перенести його в ванну. Однак, під час такого душа обов’язково слід укрити пакетом або плівкою грунт, щоб не залити її. Температурний режим робить прямий вплив на стан і цвітіння гібіскуса.

Незважаючи на те, що він з жарких країн, температура повітря в кімнаті близько тридцяти градусів зовсім йому не сподобається. І навпаки, десять градусів і менше призведе до повного скидання листя. Оптимальний варіант-близько двадцяти-двадцяти п’яти градусів.

Саме така температура у мене в кімнаті взимку, тому рослина із задоволенням цвіте. Взимку я не вношу ніякі підгодівлі, починаю займатися цим навесні. Також до весни гібіскус буде готовий до невеликої обрізку.

Таким чином, я дотримуюся взимку три головних правило в догляді за гібіскусом – підтримка оптимальної температури в кімнаті, достатнє освітлення, правильний полив. Нічого складно. А китайська троянда цвіте у мене всю зиму.
Джерело використовуваних в статті фото-Яндекс картинки

Related posts

Leave a Comment