Шлюб та сім'я

10 правил хороших відносин з чоловіком

Мої # бабуся і дід прожили довге спільне життя – разом були більше 60 років. Кілька років тому бабусі Мотрони Іванівни не стало. Найчастіше тільки коли людини вже немає поруч, починаєш більш серйозно ставиться до його словами і вчинків.

Починаєш більше цінувати його уроки. Моє # дитинство протікало в # 90-і роки. Тоді дітей нерідко відправляли на літо до бабусь.

Не минула і мене ця доля. Не можу сказати, що ці поїздки дуже радували. Бабуся і дід десь до 75-річного віку тримали худобу: корів, свиней, курей.

І не від великої потреби, а просто тому, що так звикли ще з голодних повоєнних часів. Все життя обидва працювали: бабуся акушеркою, Дід спочатку майстром, потім начальником цеху на заводі. Але до і після робочого дня у них ще були обов’язки по догляду за» скотинкою”, як вони самі ласкаво називали своїх дах і курочок, і за городом.

Плантації там завжди були нехилі. Жили завжди дружно, в мирі і достатку. Виростили трьох дітей.

Так ось, через роки, маючи свій життєвий досвід, особливо цікаво згадувати якісь історії, які доводилося спостерігати, і воскрешати в пам’яті бабусині поради. Отже, ось правила щасливих, гармонійних відносин з чоловіком за версією моєї бабусі. 1) на людях завжди будь на стороні чоловіка і його підтримуй.

Критикуй тільки наодинці. У нас Дід суворий, різкуватий і дуже вимогливий. Нам з двоюрідним братом могло прилетіти ні за що.

У будинку були встановлені суворі порядки. Коли дід нас лаяв, то бабуся ніколи не перечила. Коли він вголос висловлював якусь точку зору, то бабуся ніколи не сперечалася.

Але не раз я чула, як вона його наодинці розпікала, критикувала. А він слухав і виправдовувався. Це розумно.

Важливо підтримувати авторитет твого чоловіка в будь-якому випадку. 2) не сперечайся. У мене бабуся практично ніколи не сперечалася.

Не витрачала час і сили на це. Кивала і все одно робила по-своєму. Я вкрай рідко чула, щоб у них в будинку були якісь затяжні чвари і перетирання.

3) Поважай його особисті межі. Тоді мало хто замислювався про термін «особисті кордони”. Просто були прості і зрозумілі правила: Дід рано лягав спати і його не можна було будити; у нього була улюблена посуд, з якої він завжди їв; у нього були досить прості переваги в їжі; він не любив, коли його перебивають.

Бабуся ставилася до цього з повагою і нагадувала нам. Але і дід, в свою чергу, бабусю дуже оберігав. Не давав їй піднімати нічого важкого.

Коли вона хворіла, бігав біля неї. Тобто це була та сама взаємна повага і підтримка. 4) коли він злий, то не підкидати дров.

У нас Дід іноді міг спалахнути. Міг через щось сильно распреживаться. Міг щось дуже категоричне обговорювати про політику.

Бабуся поблажливо посміхалася і взагалі ніколи не втручалася. Чайку поділяє і йде займатися своїми справами. Коли дід остигав, то він сам приходив розмовляти нормальним тоном.

Часто вибачався за свої емоції. 5) чоловік головний. У всякому разі він так вважає.

У їхній родині червоною лінією завжди було те, що він головний і останнє слово за ним. Бабуся і на людях це підкреслювала. І в обхід його якихось важливих рішень не приймала.

Але, знаю, що багато його рішення якраз дозріли тому, що бабуся акуратненько його до них вела. Це золотий принцип про те, що»жінка – це шия”. 6) серйозно і шанобливо ставитися до всіх його словами.

Бабуся ніколи не відмахувалася. Вона завжди сідала і слухала Діда. Просив пораду-давала пораду.

Просто хотів виговоритися – просто слухала. Завжди щиро, з серйозним обличчям. Навіть якщо це був якийсь побутовий випадок.

Але, раз йому важливо, значить вона приділить цьому час. 7) спільні справи. Вони все робили спільно.

Ладненько, дружненько. У багатьох господарських питаннях замінювали один одного. Якихось особливих хобі у них не було.

Тварини і город. Ще вони обидва дуже добрі. Постійно годували бездомних котів і собак.

Періодично когось підбирали, пригрівали. 8) довіра. У них не було секретів один від одного.

# Гроші зберігали з витрачали спільно, всі один одному розповідали як є. Мені здається, в сучасному світі це взагалі проблема. Мало таких відносин, де є повне і природне довіру.

9) чітко захищати межі сім’ї. Бабуся ніколи не присвячувала ні сусідок, ні колег у справи сімейні. Ніколи не скаржилася на діда і не питала порад.

Спілкувалася на тему роботи, господарства і виховання. Але будь-які спроби поговорити “за чоловіка” відразу припиняла. 10) говорити прямо.

Я ніколи не бачила з її боку маніпуляцій або ужимок. Чітко і зрозуміло вона йому говорила, що не влаштовує, що треба зробити. Але говорила не в наказовому тоні і не з капризами, а просто і по-людськи.

Дід ніколи не відмовляв, виконував обіцянки в строк. Взагалі, це приклад відносин людей тієї самої старої гарту. Зараз таких немає.

Звичайно, ми не може взяти це за якусь ідеальну модель відносин. Тоді були інші цінності, інші інтереси, тоді була не така висока потреба в автономії. Але в цілому, ці # правила є здоровою основою для адекватних відносин.
Якраз таких відносин, де є любов, довіра, щирість і підтримка. Друзі, а ви якісь уроки винесли з відносин своїх старших родичів?

Related posts

Leave a Comment