Шлюб та сім'я

Як склалося життя сім’ї генерала-зрадника Власова. Що стало з його дружинами і дітьми

Добрий день, шановний читачу!Зрадників ніде не люблять, ніхто не захоче маритися про них – ні свої, ні чужі. Якщо зрадив раз, то зможе зробити це знову. З часів Великої Вітчизняної війни тих, хто перейшов на бік ворога, називають «власовцями» — на прізвище колишнього генерала Червоної Армії Андрія Власова.

Всі знають, що цей офіцер здався в полон німцям і став командувати військом таких же перебіжчиків, щоб воювати вже проти своїх. Але ми перемогли, а Німеччина впала. Власова судили і стратили в 1946 році.

Як вчинити зі зрадником Батьківщині-вирішив закон і Верховний суд. А як ставитися до людини, який і сам пропав і підставив близьких йому людей?Коли йшло слідство, Власов давав свідчення і заповнював документи, що характеризують його особу. Він цілком міг би не тягнути за собою жінок, з якими був колись близький, але вказав всіх поіменно, що не здригнулася рукою, і вони теж потрапили в м’ясорубку таборів.

Перша дружина Власова-Анна Вороніна. Вони були розписані з 1926 року, але майже не жили разом, вже через 10 років у нього з’явилася інша сім’я. Тобто ще до початку війни Анна фактично була ніким цій людині, але він написав її дані в анкеті.

Вороніну заарештували, тому що збереглися якісь листи, значить, і факт співучасті в злочинах колишнього чоловіка. Жінці присудили 5 років, вона відбула покарання і заслужила реабілітацію тільки в 1992 році. На фронті генерал обзавівся “польовими” дружинами.

Одна з них — Агнеса Подмазенко, найбільш відома супутниця зрадника. Менш відома-Марія Воронова. Їх обох Власов “згадав”, коли викладав свою біографію.

Агнеса отримала свою “п’ятірку” таборів, була реабілітована в 1989 році. Вирок Марії теж був суворим-кілька років ув’язнення, але де саме і що з нею стало-достовірних свідчень немає. Вже перейшовши на бік німців, Андрій Власов знайшов собі дружину-німкеню.

Адельгейда Біленберг вдовствувала після втрати свого чоловіка-есесівця і пішла заміж за російського-втікача за наказом Гіммлера. Коли і цього чоловіка стратили, вона стала просити військову пенсію у колишнього німецького начальства, але над нею лише посміялися. А все, що накопичив Власов, у неї відібрали «друзі» зрадника.

При такому бурхливому особистому житті у Власова з’являлися і діти. Від Уляни Осадчої-коханки генерала, з якою він співмешканець ще в 30-і роки, народилася дочка Раїса. Відомо, що слідство виявляло інтерес до обох жінок, але як склалася їхня доля, офіційних даних немає.

Від фронтової дружини Агнеси народився син, його назвали Андрієм на честь батька. Цікаво, що Андрій Андрійович Подмазенко-син зрадника Власова, жив звичайним життям. Він закінчив вуз в Куйбишеві, захистив докторський ступінь.
За радянських часів був на хорошому рахунку в партійній сфері, а в роки перебудови став читати лекції про бізнес і менеджмент. Одна з його дочок емігрувала до Франції.

Related posts

Leave a Comment