Саморозвиток і успіх

Що мені допомагає змінювати життя на краще і діяти. Частина 3-формулюємо цілі за новим

Новий рік для багатьох асоціюється зі змінами, натхненням, списком цілей і бажань. Ця пора змін в житті, одна з можливостей щось змінити і поліпшити! У цій статті мені б хотілося поділитися своїми знаннями в постановці цілей і визначенні стратегії розвитку на рік. Я не буду тут зачіпати стандартний спосіб прописування списку з конкретними термінами, етапами та іншими загальновідомими атрибутами.

Вони прекрасно працюють, але всі методи Я адаптую під себе і перевіряю на практиці що працює в моєму випадку, а що мені не підходить. Уміння формулювати, записувати і досягати цілей один з найважливіших навичок сучасної людини. Від даного вміння залежить те, наскільки благополучною і реалізованої особистістю ви будите.

І не обов’язково це робити в Новий Рік. використовувати наведені нижче методи постановки завдань можна в будь-який час. Це, до речі, відмінний спосіб надихнутися і наповнити себе енергією.

Перед тим як приступити до цього чарівного процесу я настійно рекомендую виспатися, відпочити і бути в позитивному настрої. Все таки Цілепокладання це трудовитратний процес і вимагає уваги і зосередженості. також є сенс відвідати красиве місце напередодні, прогулятися в лісі( на природі), сходити в лазню, погортати журнал з картинками – взагалі виконати те, що дає заряд натхнення.

Натхненнядля того, щоб задати вектор розвитку на наступні 6 або 12 місяців я використовую: щоденник як для щоденного планування, так і для річного;невеликий блокнот; картон білий, кольорові ручки, маркери, ножиці; натхнення і бажання підвищити якості життя. Першим пунктом я виділяю основні сфери для опрацювання. Мені подобається використовувати наступну класифікацію сфер: духовна, соціальна, інтелектуальна і фізична.

Кожна зі сфер передбачає свій список завдань і кроків (план дії у вигляді конкретних дій) для реалізації поставленої мети. Фізичний рівень в моїй інтерпретації це про красу, спорт і здоров’я. Інтелектуальна це про навички, книги, знання та вміння.

Духовна сфера передбачає усвідомленість, вміння визнавати помилки, мудрість, глибину і пізнання себе. Ну і під соціальною сферою передбачаємо пункти і атрибути успішності в сучасному світі. Далі беремо листок білого картону і обрізаємо його таїмо чином, щоб він містився на останню сторінку вашого щоденника.

Ділимо картонний лист на 4 рівних частини і пишемо заголовочок-назва сфери. Далі необхідно натхнення і усвідомлення своїх бажань, цілей і всього того, що відгукується у вашій душі. Для кожної сфери накидаємо по 10-15 завдань, виконавши які, ви зможете в кінці прийти до результату.

Наприклад, якщо взяти сферу соціального розвитку і ключова мета передбачає відпочити на морі або змінити роботу, то необхідно в квадратітеке написати 15 завдань, кроків на рік, виконавши які вийде здійснити задумане. Не обов’язково всі 15 спрямовані на пошук роботи. Це може бути і покупка нерухомості, відпочинок в горах і т.

д. за даною аналогією пишемо список завдань на рік по кожній сфері. Але це ще не все.

Як показує практика, коли цілей багато тримати фокус уваги складно – так влаштована наша психіка. І в кінці року доводиться розчаровуватися, що все в порожню і реальних досягнень немає. Мій досвід показує, що краще вибрати 3-4 ключові цілі в кожній сфері і розбити їх на завдання.

Це допомагає діяти чітко, ясно і конкретно. Наприклад, список цілей по кожній сфері: а вищеописаний метод 4 квадратів дозволяє ці цілі декомпозувати. Я практикую дану методику вже не один рік і мене дуже надихає як сам процес, так і результат в кінці.
Я щиро бажаю вам успіхів, працьовитості, віри в себе, натхнення і завзятості!Ви ж пам’ятаєте, шлях в тисячу чи починається з першого кроку!Якщо залишилися питання-напишіть мені, будь ласка, в дірект! З радістю відповім!

Related posts

Leave a Comment