Саморозвиток і успіх

Вправа для боротьби з лінню і апатією. Розповідаю, як виконати його вдома самостійно

Привіт, дорогі друзі і нові гості каналу. Сьогодні я хотіла б розповісти вам про одне просте вправі, яке можуть використовувати люди, які страждають від апатії або, як деякі кажуть, ліні (хоча другий варіант, звичайно, більш просторічний. У науці такого поняття, як “лінь” взагалі немає.

Вірніше, слово-то саме по собі присутній, але такі поняття зазвичай називають феноменологічно порожніми). Апатія-вид стресової реакції, при якому спостерігається істотне зниження працездатності, психічна загальмованість, людина начебто впадає в ступор. Вправу, про який тут піде мова, спочатку описав в одній зі своїх книг Девід Бернс.

Мені воно запам’яталося, а тому хотілося б поділитися ним зі своєю аудиторією. Вправа для боротьби з лінню і апатією. Розповідаю, як виконувати вдома самостійно.

Ілюстрація: Pexelsщо він пропонує нам робити? Складати розклад справ на день, при цьому фіксувати в своєму щоденнику, які справи фактично виявилися виконаними до вечора, а які ми не встигли зробити (Примітка: ні в якому разі не картайте себе за невиконані справи! Це можна виправити, а тому просто не варто витрати ваших нервів). Також можна поставити спеціальну позначку поруч з тими справами, які доставили вам найбільше задоволення. А то, наскільки сильним було задоволення, ви можете оцінити в цифрах.

Наприклад, якщо найбільше протягом дня вам найбільше подобалося бігати на біговій доріжці, то ви можете відзначити це як “у-5″ (де у – задоволення, а 5 – відмітка, виражена в балах). Ще можна використовувати букву Д, щоб позначати, наскільки складним було будь-яке з виконаних за день справ. Зіставляючи бали між буквами ” Д “І” У ” ви зможете зрозуміти: чи дійсно гра коштує свічок? Чи не порушений баланс? Адже якщо ви виконуєте якусь дуже складну справу, при цьому не отримуєте адекватної віддачі і великого задоволення від нього, то при такому розкладі буде дуже складно відчути себе добре.

Спочатку Бернс пропонував використовувати такі вправи людям, що страждають від депресії (Примітка: Якщо ви підозрюєте у себе наявність депресії або іншого серйозного психічного розладу, то зверніться за очною консультацією до лікаря відповідного профілю). Але я вважаю, що ми можемо собі дозволити піти трохи далі і застосовувати цю техніку хоча б просто для того, щоб краще розуміти, що дійсно приносить нам задоволення, а що нас не дуже сильно радує. Так вам буде простіше зрозуміти, що дійсно приносить вам радість і доставляє позитивні емоції.

Вправа для боротьби з лінню і апатією. Розповідаю, як виконувати вдома самостійно. Ілюстрація: Pexelsбути може, надалі з’ясується, що якісь справи, які ви звикли виконувати протягом дня, насправді просто не приносять вам задоволення.

Ну а якісь інші, які ви звикли робити рідко, навпаки, приносять вам масу позитивних емоцій. Але ж це проблема, чи не так?Нехай це стане для вас приводом проаналізувати свій розпорядок дня. Чи дійсно варто наповнювати його тими справами, які не так вже подобаються (а я впевнена, що такі знайдуться)?Вправа для боротьби з лінню і апатією.

Розповідаю, як виконувати вдома самостійно. Ілюстрація: Pexels..

. Бажаю всім успіхів у роботі над собою і побільше гарного настрою. Якщо було цікаво, то обов’язково підписуйтесь на канал і ставте лайк цієї публікації, щоб у мене був зворотний зв’язок від вас.
Побачимося пізніше!

Related posts

Leave a Comment